Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Wycieczka seniorów do Warszawy

11-07-2019

W ubiegłą środę (tj. 3 lipca) uczestnicy projektu  „Senior aktywny i spełniony” odbyli pierwszą wspólną wycieczkę do Warszawy wspófinansowaną ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

Seniorzy w pierwszej kolejności odwiedzili Sejm RP, gdzie spotkali się z Posłem na Sejm RP Panem Zbigniewem Chmielowcem, który pokazał im kulisy pracy poselskiej oraz najważniejsze miejsca polskiego Parlamentu. Wizyta w sejmie była okazją do spotkania Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Pani Bożeny Borys-Szopa.

 

Kolejnym punktem programu był spacer po starym mieście gdzie mogli podziwiać Pomnik Syrenki oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie pod Kolumną Zygmunta, a także Zamkiem Królewskim. Udali się również na Plac Józefa Piłsudskiego, gdzie znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza, a w dalszej części placu Pomnik upamiętniający Katastrofę Smoleńską. Uczestniczy mogli też poznać tajemnice otaczającego nas świata dotknąć, zbadać czy sprawdzić jak działają eksponaty znajdujące się w Centrum Nauki Kopernik. Ogrom całego obiektu i mnogość atrakcji urzekła każdego uczestnika.

 

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do domu. Przed seniorami jeszcze m.in. warsztaty rękodzieła, warsztaty zdrowia, Dzień Seniora, wycieczka do teatru oraz zajęcia kulinarne.

 

Projekt „Senior aktywny i spełniony” dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Michał Dolecki
Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2019-07-11
Data publikacji: 2019-07-11
Data modyfikacji: 2019-07-11