Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Wprowadzono pierwszy stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP

29-08-2019

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie, na mocy którego w całej Polsce wprowadzono pierwszy stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP.

Decyzja ta ma związek z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz oficjalną wizytę prezydenta USA Donalda Trampa, który przyleci do Polski w sobotę 31 sierpnia. 

Stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP będzie obowiązywał od środy 28 sierpnia (od godz. 00:01) do wtorku 3 września (do godziny 23:59). 

 

Stopień ALFA jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jego wprowadzenie ma charakter prewencyjny. 

Wprowadzenie stopnia alarmowego ALFA jest przede wszystkim "sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności". Należy jednak pamiętać, że w czasie, gdy obowiązuje stopień ALFA, wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na sytuacje niecodzienne, takie jak nietypowo zachowujące się osoby czy torby i plecaki pozostawione bez opieki w miejscach publicznych. Każdą taką sytuację należy zgłosić służbom, dzwoniąc na numer telefonu 112 lub 997. Stopnie alarmowe CRP dotyczą bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Agata Dul
Osoba aktualizująca: Agata Dul
Data wytworzenia: 2019-08-29
Data publikacji: 2019-08-29
Data modyfikacji: 2019-08-29