Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Wprowadzenie stopnia alarmowego BRAVO-CRP

09-10-2019

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o wprowadzeniu stopnia alarmowego BRAVO-CRP. Decyzja ta ma związek ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi 2019.

 

Stopień alarmowy BRAVO-CRP będzie obowiązywał na terenie całego kraju od czwartku 10 października od godz. 00:01 do 14 października do godz. 23:59.                  

Ma on zapewnić bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni podczas wyborów parlamentarnych 2019, które odbędą się w najbliższą niedzielę, czyli 13 października.

 

Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni, a stopień BRAVO-CRP jest drugim na czterostopniowej skali. Można go wprowadzić, gdy zaistnieje zwiększone ryzyko wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym. W czasie, gdy obowiązuje stopień alarmowy BRAVO-CRP, administracja publiczna musi zadbać o wzmożony monitoring stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. W czasie, gdy obowiązuje stopień alarmowy BRAVO-CRP pracownicy służb zajmujących się bezpieczeństwem realizują takie zadania jak sprawdzenie dostępności usług elektronicznych czy monitorowanie bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Patrycja Dyląg
Osoba aktualizująca:
Data wytworzenia: 2019-10-09
Data publikacji: 2019-10-09
Data modyfikacji: