Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Uroczyste przekazanie wozu strażackiego

10-06-2019

W sobotę na terenie remizy OSP w Kaczakach, odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego marki Jelcz. Wcześniej służył on w podziale bojowym JRG w Nowej Dębie. Poprzedni pojazd, którym jeździli ochotnicy z Kaczaków, był już mocno wyeksploatowany, dlatego przeszedł na zasłużoną emeryturę.

 

Oficjalnego wręczenia kluczyków do pojazdu, na ręce Naczelnika OSP w Kaczakach dokonali: Poseł na Sejm RP, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego oraz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski. Po symbolicznym przekazaniu nastąpiła prezentacja wozu oraz jego poświęcenie. Na wyposażenie jednostek, trafiły również 4 pompy pływające „Niagara 2”, które zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Pompy zostały przekazane do jednostek OSP w: Kaczakach, Markach, Knapach i Ślęzakach.

 

Samochód, którym teraz będą poruszali się ochotnicy z Kaczaków, to Jelcz 422 – rocznik 2000. Posiada zbiornik wody o pojemności 5000 litrów, zbiornik śr. pianotwórczego (500 litrów), dwuzakresową autopompę o wydajności 2400 litrów/minutę. Jako dodatkowe wyposażenie posiada działko wodno-pianowe, szperacz pogorzeliskowy, maszt oświetleniowy. Sygnalizację dźwiękową pojazdu tworzą: dwie lampy pojedyncze w systemie LED, lampa pojedyncza stroboskopowa, dwa głośniki tubowe oraz sygnał pneumatyczny Hella Highway.

 

Uroczystość była też dobrą okazją, aby wręczyć odznaczenie zasłużonemu dla lokalnej straży druhowi – Janowi Bojda, który przez 65 lat, czynnie służył w miejscowej jednostce.

 

Oficjalną część sobotniego wydarzenia zakończyły przemowy zaproszonych gości. Gratulowali oni jednostce pozyskanego samochodu oraz dziękowali za dobrą i ofiarną służbę strażaków ochotników. W swoich wystąpieniach, podkreślali, że samochód wraz z jego wyposażeniem z pewnością przyczyni się do podwyższenia gotowości operacyjnej, poprawy warunków pracy strażaków i skuteczności w działaniu oraz niesieniu pomocy wszystkim, którzy będą jej potrzebować.

 

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Michał Dolecki
Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2019-06-10
Data publikacji: 2019-06-10
Data modyfikacji: 2019-06-10