Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Kolejne strefy aktywności na ukończeniu.

04-09-2019

„Sport to zdrowie” - nie od dziś wiadomo. W związku z tym, że ubiegłoroczna edycja Otwartych Stref Aktywności Fizycznej cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, samorząd Gminy zdecydował się przystąpić do kolejnej edycji programu. I tym razem również zostało przyznane dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W tym roku zostały wybudowane 3 strefy w wersji rozszerzonej tj. sprawnościowy plac zabaw, siłownia plenerowa i strefa relaksu oraz jedna strefa w wersji podstawowej z siłownią zewnętrzną i strefą relaksu. Strefy powstały w takich miejscowościach jak: Durdy, Knapy, Kaczaki i Suchorzów.

 W dniu wczorajszym, pomimo nie sprzyjającej pogodzie, rozpoczeły się czynności odbiorowe dotyczące budowy Otwartych Stref Aktywności na terenie Gminy Baranów Sandomierski. Stwierdzone drobne usterki zostaną w krótce usunięte,  a place zabaw i siłownie zewnętrzne będą mogły służyć mieszkańcowm, które sprzyjają integracji społecznej, a zarazem uatrakcyjniają przestrzeń publiczną.

Wartość całkowita prac to blisko 383 tys. zł, w tym 175 tys. zł pozyskanych w ramach dofinansowania ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Przypomnijmy:

W ramach edycji 2018 zostały wybudowane Otwarte Strefy Aktywności w miejscowościach: Baranów Sandomierski, Skopanie, Wola Baranowska oraz Marki w wersji podstawowej. Miejsca te cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej Gminy. Miejmy nadzieję, że i te wybudowane w tym roku, będą również służyły integracji młodszych i starszych mieszkańców.

 

 

 

mb

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Marek Barszcz
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz
Data wytworzenia: 2019-09-04
Data publikacji: 2019-09-04
Data modyfikacji: 2019-09-04